Meetea
Letní čajová škola
2019

5 denní kurz, který vás provede světem čaje v pohodlí jižních Čech
workshopy pro začátečníky i pokročilé, degustace špičkových čajů, příprava čajových setkání,
malebná příroda, koupání a letní pohoda

5. ročník

Jako každý rok je cílem kurzu příprava čajového setkání - nevyčerpatelné téma pro začátečníky i pro pokročilé. Obsahuje vše od výběru a přípravy čaje k vytvoření zážitku pro všechny smysly. Během 5 dní, tím je čajová škola jedinečná, bude na všechno dost času – na workshopy, čaj pod širým nebem, procházky krajinou, tvoření i letní radovánky.

Pro začátečníky

Přehledně se naučíte 3 základní způsoby přípravy čaje pro různé příležitosti – v jednom šálku, v konvici i na více nálevů. Zorientujete se v původu a barvách čaje podle zpracování. Vyzkoušíte si vytvořit atmosféru čajového setkání výběrem mista a estetikou. Rovnou na škole i po návratu se můžete směle pustit do objevování a vychutnávání nekonečných zákoutí světa čaje anebo do práce za čajovým barem.

Pro pokročilé

Jako vždy jsme připravili několik nových workshopů na detaily v přípravě čaje a libůstky z našeho archivu. Čekají vás archivní bílé čaje (Radek Raška, Petr Novák) a příprava japonského zeleného čaje pod drobnohledem Vojty Mistra. V programu jsme nechali více volného prostoru, abychom se mohli každému z vás osobně věnovat. Workshop tvorby čajového sektání pro všechny smysly je hned na začátku, abychom probrali, co přesně koho z vás zajímá a mohli na tom celý zbytek školy pracovat. Budete mít také plno příležitostí posadit se za konvičku na společných degustacích, vyzkoušet si vaření na dřevěném uhlí a osvojit si nenahraditelnou roli chatonga, asistenta, který se při větších čajovačkách stará o horkou vodu. A jako každý rok ochutnáme několik pokladů, na které jen tak nenarazíte.

Jestli si nejste jisti, jakou skupinu si vybrat, nevadí. Domluvíme se na místě a během školy můžete přecházet. Navíc je víc než polovina programu společná pro všechny.

Řemesla

5 dní čajování přinese plno inspirace, a tak si na závěr školy (v neděli dopoledne) můžete vybrat ze 3 kreativních workshopů: tvorba květinových bonsají kusamono s Maruškou, šití čajových doplňků s Lenkou a kaligrafii s Vojtou Mistrem.

Jak to bude probíhat

  • Program je rozdělen na tříhodinové dopolední a odpolední workshopy. Na dopoledne se obvykle rozdělíme do skupin po 6 podle zkušeností. Odpoledne je program společný (workshop párování čaje s jídlem, čajování v krajině, degustace)
  • Vyvrcholením kurzu je sobota, kdy budete mít možnost vyzkoušet si přípravu čaje na lidech - uspořádat vlastní čajové setkání pro několik přátel.
  • Pro zájemce přidáváme ranní procházky k načerpání inspirace a podvečerní volné čajování, kdy jsme vám k dispozici a můžeme probrat a ochutnat cokoli vás bude zajímat.
  • Celou dobu vám bude k dispozici bohatá čajotéka a naše čajová kuchyně plná různého čajového náčiní. Nově letos vyzkoušíme i párování čaje a pokrmů.

Co přesně vás letos čeká najdete v programu:

Čajování na zahradě foto Čajování na zahradě foto Čajování na zahradě foto

Kdy, kde a za kolik

Pro koho

Pro začátečníky i pro znalce. Kurz je pouze pro 12 účastníků, takže má komorní, přátelskou atmosféru. Na dopolední workshopy se rozdělíme podle vašich zkušeností do dvou skupin po 6 lidech s 1 lektorem, abychom se vám mohli důkladně věnovat.

Kdy

Od úterý do neděle:
1. termín 2. - 7. července 2019
2. termín 9. - 14. července 2019
příjezd, ubytování a seznamovací večírek v úterý odpoledne a večer

Kde

Střížovice u Jindřichova Hradce (mapa) na chalupě s krásnou zahradou a okolím.
Spojení busem, vlakem, autem, pěšky, na kole i na koni.

Cena

6200,- Kč
s ubytováním ve společné místnosti v podkroví a povlečenou postýlkou jako od maminky. Máme 8 míst.

nebo

5200,- Kč
pro milovníky letní romantiky a soukromí s ubytováním ve vlastním stanu anebo s jiným vlastním ubytováním. Poskytneme prostor na zahradě a přívod elektriky, stan a vše potřebné k nocování bude na vás. Máme 4 místa.

V obou případech cena zahrnuje celý program a čaje na volné ochutnávání mimo program.

Jídlo

To bude na vás - k dispozici je pohodlná, plně vybavená kuchyně, kde si můžete uvařit.
Jako vždy bude možné objednat parádní vegetariánské obědy od místního bistra - dáme včas vědět.

Čajový archiv

Lektoři

Tomáš Rajnoch foto

Tomáš Rajnoch
oba termíny

Na obou termínech kurzu vás budu provázet světem čaje a sdílet s vámi zážitky a zkušenosti z každoročních cest za čajem do Číny. Pod značkou Meetea také rozesílám Čajové předplatné a vedu komorní Čajové studio v srdci Prahy.

Baví mě setkávání u šálku čaje a všechno kolem - keramika, květiny, kaligrafie.Užívám si hory, cestování a pohled na naši vlastní kulturu z druhého konce světa.

facebook

Radek Raška foto

Radek Raška
2. termín

Radek na naše workshopy a degustace vždy přinese tolik inspirace, znalostí, zajímavých čajů a humoru, že se zdráháme od něj vybírat vstupné. Konečně je tedy na svém místě - provede vás 1. termínem Čajové školy.

"Na čaji mě baví nejvíce jak je prost všech pravidel. Tu tradiční, tu punk. Je odrazem nás. Nejraději mám čajové setkávání v přírodě a nekončící objevování. Jsem čajový nadšenec a obdivovatel čajové estetiky, archivních čajů (Shengpuer, Liubao, Heicha) a japonského čajového náčiní. Užívám si výlety po Krušných horách a ambientní hudbu, o kterou se s vámi podělím u večerního čaje."

Petr Novák foto (2. termín)

Petr Novák
1. termín

Petr se živí tvorbou čajové keramiky pálené v peci na dřevo, s čajem ale začal ještě dříve. S keramikou navštívil Koreu a Taiwan, s čajovým učitelem Wude (Global Tea Hut) pak několikrát Čínu (Wuyishan, Anhui). Vášnivě sbírá a archivuje Puery a při každé návštěvě si společně užíváme krásná čajová setkání, která chystá. Na Čajové škole pro vás povede workshopy o svých čajových srdcovkách a jejich přípravě. Pro ranní ptáčata povede Qigong rozcvičky.lektor foto

Vojtěch Mistr
host - oba termíny

Jeden z rodičů Letní čajové školy. Letos vás Vojtěch provede přípravou japonských čajů a na závěr celé Školy čajovým obřadem Wuwocha.

Lenka Selicharová foto

Lenka Selicharová
koordinátorka

Na rozdíl od zčajovaných kolegů je vždy nohama pevně na zemi, takže je perfektní koordinátorkou kurzu. Postará se o vaše pohodlí, rytmus celé Školy a provede vás dílnou šití čajových doplňků.

S Lenkou jsme "otevřeli" naši první mobilní čajovnu, prvně se vydali s báglem do Číny a vypili nespočet šálků čaje.

Marie Rešlová foto

Marie Rajnochová
koordinátorka

Jsem koordinátorkou kurzu. Čaj mě obohatil o spoustu krásných chvil a poznala jsem díky němu plno bezvadných lidí. Naučila jsem se tvořit květinové bonsaje Kusamono, o které se s vámi ráda podělím. Ráda tančím, baví mě tvoření a vaření, slunce, mám ráda bylinky a alternativní medicínu.

Foto

Foto: Káťa Zemanová, Té Mandle

Vaše zážitky

Z toho týdne žiju ještě teď... Klidně bych příště brala školu delší... :)

Zuzka

Pro mě čajová škola bylo jedno velké překvapení. Úplného začátečníka jste získali pro čaj a čajování. Dnes si nedovedu den bez čaje představit. :) Super lidé, výborní učitelé, kvalitní a výborné čaje a spousta krásných setkání.... Vůbec nic bych neměnila.

Martina

Na celé akci bylo poznat, že byla připravována se zkušenostmi, láskou a s ohledem na detaily! Moc Vám za toto všechno děkuji, byl to neopakovatelný zážitek.

Katka

Pre mňa to bol veľmi príjemne i poučne strávený čas neustále útočiaci na moje chuťové bunky s fajnovým resetom mozgu od roboty hneď na začiatku leta.

Ildi

Přihlášení

Platba a storno

  • Do týdne od přihlášení očekáváme platbu poloviční zálohy. Druhá polovina je splatná do 1.6.2019. Anebo můžete zaplatit rovnou celou částku.
  • Pokud se přihlásíte a z jakýchkoli důvodů se nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět do 15.5.2019. Jen tak vám budeme moci vrátit plnou cenu kurzu.
  • Pokud svou účast zrušíte mezi 15.5. a 1.6.2019, budeme moci vrátit jen 50%. Pokud se odhlásíte po 1.6.2019 a nenajdete za sebe náhradníka, cenu kurzu vám už nemůžeme vrátit.

Kontakt

Maruška Rešlová

Pokud máte jakékoli dotazy, napište Marušce na maruska@meetea.cz.


Naše další čajové projekty

Meetea Čajové předplatné

Čajové předplatné

Každý měsíc vám zašlu výběr 3 nejzajímavějších čajů s příběhem a tipy na snadnou přípravu.

Meetea Eshop

Eshop

Čaje, vonné esence, čajová keramika, dárkové poukazy na zážitky a workshopy.

Meetea Čajové studio

Čajové studio

Prostor pro setkávání a umění kolem šálku čaje. Degustace, workshopy, firemní akce, keramika a čaj.

Meetea Čajový catering

Čajový catering a zážitky

Lahodný čajový catering, degustace a workshopy pro vaše firemní akce, svatby a oslavy.