Meetea
Letní čajová škola
2019

5 denní čajový kurz, který vás provede světem čaje v pohodlí jižních Čech
workshopy pro začátečníky i pokročilé, degustace špičkových čajů, příprava čajových setkání,
malebná příroda, koupání a letní pohoda

Program

Co je cílem

Jako vždy je cílem kurzu příprava čajového setkání. Nevyčerpatelné téma pro začátečníky i pro pokročilé. Obsahuje vše od výběru a přípravy čaje k vytvoření zážitku pro všechny smysly. A během 5 dní bude na všechno dost času, i když jste úplně na začátku.

A užít si parádních 5 dní letní pohody s fajn partou.

Základní dovedností, kterou budeme pilovat, je vybrat čaj a připravit lahodný šálek. Atmosféru setkání pak můžete prohloubit výběrem místa, příběhem, krásou čajového setu, květinou, vůní. S tím vším se během čajové školy na jednotlivých workshopech seznámíte, získáte plno zkušeností a inspirace.

Navíc se projdeme krajinou a připravíme čajová setkání pod širým nebem, otevřeme další lahodnou a hlubokou kapitolu archivních čajů a nakoukneme do řemesel a umění okolo čaje.

Oproti loňskému roku prohloubíme zkušenosti s vařením na dřevěném uhlí, více vás zapojíme do přípravy čaje během celé školy, dáme více prostoru pro klidnější ochutnávání čajů z dopoledních workshopů.

Čajování na zahradě foto

Jak to bude probíhat

Program je rozdělen na tříhodinové dopolední a odpolední workshopy. Na dopoledne se obvykle rozdělíme do skupin po 6 podle předchozích zkušeností, abychom se vám mohli důkladně věnovat. Odpoledne pak bývá společná degustace, workshop, čajování v krajině.

Pro zájemce přidáváme ranní procházky k načerpání inspirace a podvečerní volné čajování, kdy jsme vám k dispozici a můžeme probrat cokoliv z čajového světa, co vás zajímá.

Celou dobu vám bude k dispozici bohatá čajotéka a naše čajová kuchyně plná různého čajového náčiní včetně ohnišť na ohřev vody na dřevěném uhlí.

A pokud budete mít chuť tvořit i po večerech, můžete si vybrat tvorbu květinových bonsají anebo šití prostírání či obalů na vaše čajové hračky.

Čajování na zahradě foto

Přesný program zatím ladíme. Pro představu se můžete podívat na program minulé školy:

Čaj na Azorských ostrovech

Kdy, kde a za kolik

Pro koho

Pro začátečníky i pro znalce. Kurz je pouze pro 12 účastníků, takže má komorní, přátelskou atmosféru. Na dopolední workshopy se rozdělíme podle vašich zkušeností do dvou skupin po 6 lidech s 1 lektorem, abychom se vám mohli důkladně věnovat.

Kdy

Letos od úterý do neděle:
1. termín 2. - 7. července 2019
2. termín 9. - 14. července 2019
příjezd, ubytování a seznamovací večírek v úterý odpoledne a večer

Kde

Střížovice u Jindřichova Hradce (mapa) na chalupě s krásnou zahradou a okolím.
Spojení busem, vlakem, autem, pěšky, na kole i na koni.

Cena

6200,- Kč
s ubytováním ve společné místnosti v podkroví a povlečenou postýlkou jako od maminky. Máme 8 míst.

nebo

5200,- Kč
pro milovníky letní romantiky a soukromí s ubytováním ve vlastním stanu anebo s jiným vlastním ubytováním. Poskytneme prostor na zahradě a přívod elektriky, stan a vše potřebné k nocování bude na vás. Máme 4 místa.

V obou případech cena zahrnuje celý program a čaje na volné ochutnávání mimo program.

Jídlo

To bude na vás - k dispozici je pohodlná, plně vybavená kuchyně, kde si můžete uvařit.
Jako vždy bude možné objednat parádní vegetariánské obědy od místního bistra - dáme včas vědět.

Čajový archiv

Lektoři

Tomáš Rajnoch foto

Tomáš Rajnoch

Na kurzu vás budu provázet světem čaje a sdílet s vámi zážitky a zkušenosti z každoročních cest za čajem do Číny. Pod značkou Meetea také rozesílám Čajové předplatné a vedu komorní Čajové studio v srdci Prahy.

Baví mě setkávání u šálku čaje a všechno kolem - keramika, květiny, kaligrafie.Užívám si hory, cestování a pohled na naši vlastní kulturu z druhého konce světa.

facebook

Radek Raška foto

Radek Raška (1. termín)

Radek na naše workshopy a degustace vždy přinese tolik inspirace, znalostí, zajímavých čajů a humoru, že se zdráháme od něj vybírat vstupné. Konečně je tedy na svém místě!

"Na čaji mě baví nejvíce jak je prost všech pravidel. Tu tradiční, tu punk. Je odrazem nás. Nejraději mám čajové setkávání v přírodě a nekončící objevování. Jsem čajový nadšenec a obdivovatel čajové estetiky, archivních čajů (Shengpuer, Liubao, Heicha) a japonského čajového náčiní. Užívám si výlety po Krušných horách a ambientní hudbu, o kterou se s vámi podělím u večerního čaje."

Petr Novák foto (2. termín)

Petr Novák (2. termín)

Petr se živí tvorbou čajové keramiky pálené v peci na dřevo, s čajem ale začal ještě dříve. S keramikou navštívil Koreu a Taiwan, s čajovým učitelem Wude (Global Tea Hut) pak několikrát Čínu (Wuyishan, Anhui). Vášnivě sbírá a archivuje Puery a při každé návštěvě si společně užíváme krásná čajová setkání, která chystá. Na Čajové škole pro vás povede workshopy o svých čajových srdcovkách a jejich přípravě. Pro ranní ptáčata povede Qigong rozcvičky.

Lenka Selicharová foto

Lenka Selicharová

Na rozdíl od zčajovaných kolegů je vždy nohama pevně na zemi, takže je perfektní koordinátorkou kurzu. Postará se o vaše pohodlí, rytmus celé Školy a provede vás dílnou šití čajových doplňků.

S Lenkou jsme "otevřeli" naši první mobilní čajovnu, prvně se vydali s báglem do Číny a vypili nespočet šálků čaje.

Marie Rešlová foto

Marie Rajnochová

Jsem koordinátorkou kurzu. Čaj mě obohatil o spoustu krásných chvil a poznala jsem díky němu plno bezvadných lidí. Naučila jsem se tvořit květinové bonsaje Kusamono, o které se s vámi ráda podělím. Ráda tančím, baví mě tvoření a vaření, slunce, mám ráda bylinky a alternativní medicínu.

Foto

Foto: Káťa Zemanová, Té Mandle

Vaše zážitky

Z toho týdne žiju ještě teď... Klidně bych příště brala školu delší... :)

Zuzka

Pro mě čajová škola bylo jedno velké překvapení. Úplného začátečníka jste získali pro čaj a čajování. Dnes si nedovedu den bez čaje představit. :) Super lidé, výborní učitelé, kvalitní a výborné čaje a spousta krásných setkání.... Vůbec nic bych neměnila.

Martina

Na celé akci bylo poznat, že byla připravována se zkušenostmi, láskou a s ohledem na detaily! Moc Vám za toto všechno děkuji, byl to neopakovatelný zážitek.

Katka

Pre mňa to bol veľmi príjemne i poučne strávený čas neustále útočiaci na moje chuťové bunky s fajnovým resetom mozgu od roboty hneď na začiatku leta.

Ildi

Přihlášení

Platba a storno

  • Do týdne od přihlášení očekáváme platbu poloviční zálohy. Druhá polovina je splatná do 1.6.2019. Anebo můžete zaplatit rovnou celou částku.
  • Pokud se přihlásíte a z jakýchkoli důvodů se nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět do 15.5.2019. Jen tak vám budeme moci vrátit plnou cenu kurzu.
  • Pokud svou účast zrušíte mezi 15.5. a 1.6.2019, budeme moci vrátit jen 50%. Pokud se odhlásíte po 1.6.2019 a nenajdete za sebe náhradníka, cenu kurzu vám už nemůžeme vrátit.

Kontakt

Maruška Rešlová

Pokud máte jakékoli dotazy, napište Marušce na maruska@meetea.cz.


Naše další čajové projekty

Meetea Čajové předplatné

Čajové předplatné

Každý měsíc vám zašlu výběr 3 nejzajímavějších čajů s příběhem a tipy na snadnou přípravu.

Meetea Eshop

Eshop

Čaje, vonné esence, čajová keramika, dárkové poukazy na zážitky a workshopy.

Meetea Čajové studio

Čajové studio

Prostor pro setkávání a umění kolem šálku čaje. Degustace, workshopy, firemní akce, keramika a čaj.

Meetea Čajový catering

Čajový catering a zážitky

Lahodný čajový catering, degustace a workshopy pro vaše firemní akce, svatby a oslavy.