Čajové symposium 2022

5 dní workshopů, sdílení zkušeností a jedinečních čajů v přírodě jižních Čech

12. - 17. července 2022 | Střížovice u Jindřichova Hradce

Pro milovníky čaje i profesionály

_03B6447.jpg

Inspirace, sdílení, objevování

Po 6. ročníkách Letní čajové školy chceme jít ještě více do hloubky a vytvořit prostor pro setkání čajových nadšenců a profesionálů, abychom se mohli vzájemně ispirovat, učit a obohacovat.

​Čeká vás setkání s 6 osobnostmi čajového světa, jedinečné čaje, techniky přípravy, degustace, keramika, umění, koupání, ohně a letní radovánky.

Každý den bude věnován setkání s jedním lektorem či hostem, který se s Vámi podělí o svou cestu čaje, mnohaleté zkušenosti a znalosti. Dopoledne formou 3 hodinového vedeného workshopu a odpoledne při volnějším setkání, čajování a sdílení
.

Lektoři a program

Jakub Seif

Jakub pracoval za barem vyhlášeného O5 Teabaru ve Vancouveru,  navštívil Taiwan a Vietnam, do kterého se zamiloval. Navázal plno kontaktů s čajovými výrobci a odborníky z celého světa. Jeho vybroušené kurátorství se týká nejen čaje, ale i ostatních ušlechtilých nápojů a gastronomických zážitků. S Tomášem vybírá čaje a provozuje čajové studio a obchod Meetea, kde se stará především o pohodlí a mlsné jazýčky hostů.

Smysly | středa

Na workshopu prozkoumáme svět smyslů, kterými vnímáme nejen čaj. Naučíte se orientovat v čichu, chuti a hmatu, zažijete senzorická cvičení, která pomohou prohloubit vychutnávání čaje. Jěmnější pozornost k chutím a vůním, které se mimo jiné silně pojí ke vzpomínkám, se přenese i do dalších oblastí života, kterým dává nové kvality.

fb_x.jpg

Martin Hanuš

Martin s láskou a radostí tvoří především dřevem pálenou čajovou keramiku. Před mnoha lety, než se rozhodl vyrobit si své první čajové náčiní, jste ho mohli potkat za barem čajovny U Kohouta. Od té doby cestoval, točil, pálil, čajoval, vystavoval, nechával se inspirovat a inspiroval plno dalších v Čechách i v Japonsku. Nejlépe ho představí krátý dokument tady.

Čaj, hlína, radost | čtvrtek

Martin vás s miskou čaje provede historií vývoje čajové keramiky od konvičky na pálenku až ke konvičce na čaj. Čeká vás neformální čajový obřádek s miskou matcha a povídání o životě s hlínou, čajem na českém venkově i v Japonsku.

klikov_3.jpg

Petr Novák

Petr se živí tvorbou čajové keramiky pálené v peci na dřevo už 20 let, s čajem ale začal ještě dříve. S keramikou navštívil Koreu a Taiwan, s čajovým učitelem Wude (Global Tea Hut) pak několikrát Čínu (Wuyishan, Anhui). Vášnivě sbírá a archivuje Puery a při každé návštěvě si společně užíváme krásná čajová setkání, která chystá.

Čaj a meditace | pátek dopoledne

Petrova čajová cesta je spojena s každodenním rituálem a bytím v přítomnosti. Na dopoledním workshopu si společně vypijeme misku čaje v tichu a poté si povíme o čaji jako cestě a meditaci. Určitě bude řeč i o keramice a výletech za čajem.

petr_novak.jpg

Raneta Coolaková

Raneta 8 let cestuje a připravuje čaj a ráda zve své hosty do „čajoven“ pod širým nebem stejně jako staří čajoví mistři. Šije nádherné doplňky pro čajové náčiní pod značkou Care for Teaware.

 

Kodo - cesta vůně | pátek odpoledne
Kromě čaje se věnuje umění vůní (japonsky Kodo), o které se s námi podělí na jejím workshopu. Provede nás jednoduchým, avšak hlubokým zážitkem vychutnávání vonných prášků, který dokáže nádherně ozdobit čajové setkání. Ochutnáme několik základních vonných prášků (santl, agarwood – orlářka..) a ukážeme si, jak se do světa vůní vydat a sladit je s čajem.

(Raneta přijede společně s Petrem, takže její workshop bude odpoledne).

raneta.jpg

Vojtěch Mistr

Šálek čaje mě doprovází už dlouhá léta a za tu dobu mi byl společníkem při mnoha čajových a životních dobrodružství. Těším se až s vámi posdílím stará dobrodružství a nové společně vytvoříme.

Čaj a zen chutná stejně | sobota

Jak skrze čaj poznávat sám sebe a nahlédnout krásy okolního světa? Dílna o možnostech prohlubování naší citlivosti a vnímavosti a o tom jak postavit most mezi čajovou praxí a naším každodenním životem.

_03B6490.jpg

Tomáš Rajnoch

Tomáš dováží čaje a inspiraci přímo od zdroje. Za uplynulých 10 let podnikl 12 cest do Číny, hlavně do Yunnanu a Wuyishanu a učil se přímo od místních výrobců a mistrů čaje. Miluje náladu čajových hor a oheň v keramické peci. S Jakubem vybírá čaje a provozuje čajové studio a obchod Meetea, kterému dává jeho jedinečnou amosféru.

Téma workshopu připravujeme | neděle

Tomáš sestavuje program celého symposia a tak téma svého workshopu nechává nakonec, aby doplnilo témata ostatních hostů :)

our_teas_2.jpg

Pro koho je kurz

 • milovníky čaje, kteří se chtějí inspirovat a sdílet své zkušenosti

 • profesionály ze světa čaje a keramiky

 • zaměstnance čajoven a čajových obchodů

 • a také pro Ty, kteří už byli na Letní čajové škole několikrát a chtějí jít ještě více do hloubky a ocení více prostoru pro individuální sdílení a čajování

Kurz je pouze pro 12 účastníků, takže má komorní, přátelskou atmosféru.

chajovna2.jpg
_03B6825.jpg

Co vás čeká

 • Každé dopoledne vás čeká workshop s jedním z 6 lekorů nebo hostů.

 • Odpoledne bude program volnější - setkání a čajovní s hostem či lektorem dne. Podle zájmu nabídneme místo za konvičkou Vám anebo posdílíme poklady a zkušenosti z našeho čajového archivu.

 • Všechen ostatní čas samozřejmě také můžete využít ke sdílení, čajování.

 • Stejně jako na Čajové škole vám bude k dispozici vybavená čajotéka, spičkové čajové náčiní, čajová místnost a zahrada.

 • Určitě se i vypravíme na čaj do přírody, podíváme na fotky z cest a užijeme si letní radovánky u vody a ohně.

Místo, ubytování a jídlo

Střížovice u Jindřichova Hradce (mapa)

Spojení autem z Prahy i z Brna 1 hodina 50 minut, pokusíme domluvit spolujízdu s ostatními účastníky. Vlakem z Prahy 3 hodiny 20 minut, poslední část cesty romantickou Jindřichohradeckou úzkokolejkou.

V jihočeské chalupě s krásnou zahradou i okolím a pohodlným zázemím. Jednoduché ubytování, společná kuchyně, stylová čajovna – vše je pod jednou střechou.
 

 • V chalupě jsou k dispozici dvě pohodlné koupelny a WC

 • Máte k dispozici plně vybavenou kuchyni, kde si můžete uvařit

 • Zajišťujeme vegetariánské obědy od skvělé místní kuchařky, které si můžete objednat týden před kurzem.

 • Poslední večer pro vás připravíme vege grilovačku

_03B7103.jpg
_03B6875.jpg

Cena, přihlášení

7 900,- Kč s ubytováním ve společné místnosti v podkroví chalupy.
nebo
6 900,- Kč pro milovníky letní romantiky a soukromí s ubytováním ve vlastním stanu (na naší zahradě) anebo s jiným vlastním ubytováním.

Cena zahrnuje ubytování, celý program
a špičkové čaje "all You can drink"

 • Do týdne od přihlášení očekáváme platbu poloviční zálohy. Druhá polovina je splatná do 1.6.2022. Anebo můžete zaplatit rovnou celou částku.

 • Pokud se přihlásíte a z jakýchkoli důvodů se nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět do 15.5.2022. Jen tak vám budeme moci vrátit plnou cenu kurzu.

 • Pokud svou účast zrušíte mezi 15.5. a 1.6.2022, budeme moci vrátit jen 50%. Pokud se odhlásíte po 1.6.2022 a nenajdete za sebe náhradníka, cenu kurzu vám už nemůžeme vrátit.

maruska.jpg

Potřebujete poradit?

Napište nebo zavolejte Marušce

T: 608 817 067

maruska@meetea.cz

20170721_191545.jpg
DSCF5429.JPG
lcs_2017_04.jpg

Pokud si nejste jisti, zda je kurz pro Vás, ozvěte se nám na mail maruska@meetea.cz
anebo zavolejte Marušce na 608 817 067.